Приветствую Вас Гость | RSS Пятница
07.05.2021, 09:15
Основы правовой защиты
Форма входа

Главная Каталог статей Регистрация Вход
<
Меню сайта
Категории раздела
Уголовно-правовая тематика [3]
Гражданско-правовая тематика [5]
Общий раздел [4]
Типовые консультации [11]
Новые статьи
[17.04.2015]
[законы ДНР]


Закон Донецкой Народной Респуб... (0)
[07.04.2015]
[законы ДНР]


Закон ДНР "Об оплате труд... (0)
[02.04.2015]
[законы ЛНР]


О назначении и выплате пенсий ... (0)
[02.04.2015]
[иные документы ЛНР]


Указ главы ЛНР о разоружении н... (0)
[21.03.2015]
[законы ДНР]


Закон Донецкой народной Респуб... (0)
Партнеры сайта
  • Статистика

    Онлайн всего: 3
    Гостей: 3
    Пользователей: 0
    Главная » Статьи » Правовые статьи » Типовые консультации

    Трудове право - звільнення
    Питання:
    Я звільнився з підприємства, де пропрацював більше 20 років за власним бажанням (з відпрацьовуванням), так знайшов іншу, більше високооплачувану роботу із своєї спеціальності . Влаштуватись на нову роботу я зміг тільки через 2 тижні після звільнення, у зв'язку з тим, що мені не видавалася трудова книжка. Розрахунок із мною також був зроблений лише при видачі трудової книжки. Чи правомірні дії адміністрації?
    Відповідь:
    Дії адміністрації неправомірні. У відповідності із ст. 47 Кзпп України, трудова книжка повинна бути видана в день звільнення. Крім того, з Вами повинні були розрахуватися в строки передбачені ст.116 Кзпп- не пізніше наступного дня після пред'явлення вимоги про розрахунок. На підставі ст.117 Кзпп Ви вправі вимагати виплатити за затримку розрахунку середній заробіток за увесь час затримки по день фактичного розрахунку
    Категория: Типовые консультации | Добавил: Babitch (10.09.2010)
    Просмотров: 2558 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]

    Copyright MyCorp © 2021
    Главная Новости Форум материалы в файлах