Приветствую Вас Гость | RSS Воскресенье
04.12.2016, 08:02
Основы правовой защиты
Форма входа
Логин:
Пароль:
Главная Каталог статей Регистрация Вход
Меню сайта
Категории раздела
Уголовно-правовая тематика [3]
Гражданско-правовая тематика [5]
Общий раздел [4]
Типовые консультации [11]
Новые статьи
[17.04.2015]
[законы ДНР]


Закон Донецкой Народной Респуб... (0)
[07.04.2015]
[законы ДНР]


Закон ДНР "Об оплате труд... (0)
[02.04.2015]
[законы ЛНР]


О назначении и выплате пенсий ... (0)
[02.04.2015]
[иные документы ЛНР]


Указ главы ЛНР о разоружении н... (0)
[21.03.2015]
[законы ДНР]


Закон Донецкой народной Респуб... (0)
Партнеры сайта
  • http://arcadis.mg/ портативный спирометр.
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Главная » Статьи » Правовые статьи » Типовые консультации

    Трудове право - зміна умов праці, звільнення
    Питання:
    У мене на роботі відбулися істотні зміни. По-перше, без усяких попереджень на мене додатково були покладені трудові обов'язки, пов'язані з важкою фізичною роботою, по-друге, переглянули норми оплати праці убік зменшення. У мене немає бажання «воювати» з адміністрацією і я хочу звільнитися. Я написав заяву про звільнення мене за власним бажанням, у зв'язку зі змінами умов і оплати праці. Однак мою заяву не підписують, умовляючи її переробити, прибравши зазначену причину звільнення, пояснюючи, що від цього нічого не міняється. Чи не так це?

    Відповідь:
    Вас уводять в оману. Відповідно до ч.3 ст.38 Кзпп України працівник має право в визначений ним строк розірвати трудовий договір при невиконанні законодавства про працю й умов колективного або трудового договори. На відміну від ч.1 ст.38 Кзпп, звільнення по ч.3 передбачає виплату вихідної допомоги, у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менш 3-х місячного середнього заробітку. Порушення ж з боку роботодавця є й істотні. Він не міг в однобічному порядку приймати рішення, що погіршують умови, передбачені колективним договором. Ознайомтеся з кол. договором. У відповідності до ст.32, про зміну істотних умов праці, Ви повинні були бути попереджені не пізніше, ніж за 2 місяці.

    Категория: Типовые консультации | Добавил: Babitch (10.09.2010)
    Просмотров: 2278 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]

    Copyright MyCorp © 2016
    Главная Новости Форум материалы в файлах